Meter: data acquisition system; Sampling: 1Msps; Band: 100kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAS30
Tootja: SEFRAM
Tootja tootekood: DAS30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: data acquisition system; Sampling: 1Msps; Band: 100kHz
| Number of channels | 2 |
| Interface | Ethernet, USB |
| Body dimensions | 295x210x105mm |
| Kind of display used | TFT 10" |
| Resolution | 14bit |
| Program memory | 32MB |
| Power supply | Li-Ion 10,8V rechargeable battery |
| Max. input voltage | 500V |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Input | logical x16 |
| Measuring instrument features | datalogging, power quality analyse function |
| Standard equipment | case, crocodile clips, manual (CD), power supply, test leads, banana plug |
| Type of meter | data acquisition system |
| Measurement | AC voltage, DC voltage, frequency |
| Sampling | 1Msps |