Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 2A; max.7kVDC; max.7kVAC; 50W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DAT72415F
Tootja:
Tootja tootekood: DAT72415F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 2A; max.7kVDC; max.7kVAC; 50W
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Leads | cables |
| Body dimensions | 60x18.5x15.8mm |
| Switched voltage | ≤ 7kV AC, ≤ 7kV DC |
| Min. insulation resistance | 10GΩ |
| Switching capacity | 50W |
| Coil resistance | 780Ω |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 250mΩ |
| Contact current max. | 2A |
| Type of relay | reed |
| Coil power consumption | 30mW |
| Operate time | 3ms |
| Release time | 2ms |