Cable; Power Delivery (PD),USB 3.0; USB C socket,USB C plug
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB-300230-010-S
Tootja: DIGITUS
Tootja tootekood: DB-300230-010-S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable; Power Delivery (PD),USB 3.0; USB C socket,USB C plug
| Power | 60W |
| Max. operating current | 3A |
| Kind of core | Cu |
| Contact plating | nickel plated |
| Version | USB 3.0 |
| Wire insulation material | TPE |
| Cable length | 1m |
| Transmission rate | 5Gbps |
| Cable external diameter | 4.3mm |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | USB C plug, USB C socket |
| Insulation colour | black |