Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 3kV; If: 2A; Ifsm: 25A; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB02-30
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DB02-30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 3kV; If: 2A; Ifsm: 25A; THT
| Case | DB |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 3kV |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 2A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 2.5V |