Bridge rectifier: single-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB105STR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: DB105STR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: single-phase
| Case | DBS |
| Kind of package | reel, tape |
| Electrical mounting | SMT |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1V |