Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 1kV; If: 1A; Ifsm: 30A; DB-1S
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB107S-2
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: DB107S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 1kV; If: 1A; Ifsm: 30A; DB-1S
| Case | DB-1S |
| Kind of package | reel, tape |
| Electrical mounting | SMT |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |