Three-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 15A; Ifsm: 350A; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB15-06
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DB15-06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 15A; Ifsm: 350A; THT
| Case | DB |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 15A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.05V |