Bridge rectifier: one-phase; Urmax: 50V; DB-1S; Ifsm: 60A; If: 2A
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
DB201S
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: DB201S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: one-phase; Urmax: 50V; DB-1S; Ifsm: 60A; If: 2A
| Case | DB-1S |
| Kind of package | reel, tape |
| Electrical mounting | SMT |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.1V |