Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 25A; Ifsm: 350A; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB25-08
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DB25-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 25A; Ifsm: 350A; THT
| Case | DB |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.05V |