Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.8kV; If: 25A; Ifsm: 350A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DB25-18
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DB25-18
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.8kV; If: 25A; Ifsm: 350A
| Case | DB |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.8kV |
| Max. forward impulse current | 350A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.05V |