Timer; 0,1s÷100h; SPDT; 250VAC/5A,24VDC/5A; Usup: 24÷240VAC; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBA52CM24
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: DBA52CM24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,1s÷100h; SPDT; 250VAC/5A,24VDC/5A; Usup: 24÷240VAC; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC, 24...240V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 17.5x81x67.2mm |
| Kind of output | SPDT |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,1s...100h |
| Counter operation modes | delayed switching off |
| number of operation modes | 1 |