Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 9A; Ifsm: 150A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBI 6-12 P
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: DBI 6-12 P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 9A; Ifsm: 150A
| Case | DBI-P |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.8mm |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 9A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 2.65V |