Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.4kV; If: 9A; Ifsm: 150A; DBI
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBI 6-14
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: DBI 6-14
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.4kV; If: 9A; Ifsm: 150A; DBI
| Case | DBI |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.8mm |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 9A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.2V |