LED; in housing; yellow/green; 1.8mm; No.of diodes: 2; 10mA; 38°
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBI01312
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: DBI01312
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; in housing; yellow/green; 1.8mm; No.of diodes: 2; 10mA; 38°
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.1V DC |
| Number of diodes | 2 |
| LED colour | yellow/green |
| LED lens | diffused, green, yellow |
| LED version | in housing |
| Front | convex |
| LED diameter | 1.8mm |
| Luminosity of green colour | 13mcd |
| LED current | 10mA |
| Luminosity of yellow colour | 13mcd |