LED; in housing; green; 1.8mm; No.of diodes: 2; 10mA; 38°; 2.1V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBI01322
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: DBI01322
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; in housing; green; 1.8mm; No.of diodes: 2; 10mA; 38°; 2.1V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.1V DC |
| Number of diodes | 2 |
| Luminosity | 13mcd |
| LED colour | green |
| LED lens | diffused, green |
| LED version | in housing |
| Front | convex |
| LED diameter | 1.8mm |
| LED current | 10mA |