LED; in housing; red; 1.8mm; No.of diodes: 8; 10mA; 38°; 2V; 13mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBI04300
Tootja: SIGNAL-CONSTRUCT
Tootja tootekood: DBI04300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; in housing; red; 1.8mm; No.of diodes: 8; 10mA; 38°; 2V; 13mcd
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2V DC |
| Number of diodes | 8 |
| Luminosity | 13mcd |
| LED colour | red |
| LED lens | diffused, red |
| LED version | in housing |
| Front | convex |
| LED diameter | 1.8mm |
| LED current | 10mA |