Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.6kV; If: 20A; Ifsm: 200A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBI20-16B
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: DBI20-16B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.6kV; If: 20A; Ifsm: 200A
| Case | DBI-B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 20A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.3V |