Power supply: buffer; 448W; 22.4VDC; 20A; 23÷30VDC; 740g; -25÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBM20
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: DBM20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: buffer; 448W; 22.4VDC; 20A; 23÷30VDC; 740g; -25÷70°C
| Output current | 20A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 23...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Additional functions | LED status indicator |
| Efficiency | 90% |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |