Switch: DIP-SWITCH; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2; -40÷85°C; 9.8N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBS 1008
Tootja: KNITTER
Tootja tootekood: DBS 1008
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2; -40÷85°C; 9.8N
| Mounting | PCB, THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | flat pins |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body colour | black |
| Body dimensions | 6.2x3.6x21.26mm |
| Illumination | none |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |