Relay: reed; SPST-NC; Ucoil: 12VDC; 3A; max.7kVDC; max.7kVAC; PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DBT71210
Tootja: SENSATA / CYNERGY3
Tootja tootekood: DBT71210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed; SPST-NC; Ucoil: 12VDC; 3A; max.7kVDC; max.7kVAC; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Switched voltage | ≤ 7kV AC, ≤ 7kV DC |
| Coil resistance | 240Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Contact current max. | 3A |
| Type of relay | reed |
| Coil voltage min. | 9V DC |
| Operate time | 2ms |
| Release time | 3ms |