Cable; wires,DC 5,5/2,1 plug; angled; 0.5mm2; black; 3m; -20÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC.CAB.2201.0300
Tootja: BQ CABLE
Tootja tootekood: DC.CAB.2201.0300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable; wires,DC 5,5/2,1 plug; angled; 0.5mm2; black; 3m; -20÷70°C
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 3m |
| Rated voltage | 48V |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,1 plug, wires |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 9.5mm |
| Cable outside dimensions | 2x2mm |
| Application of connection lead | LED lighting, players and tuners, routers, switches and hubs |