Power supply: step-down converter; Uout max: 13.8VDC; 30A; 0÷40°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC PRO 400 24/12V 30A
Tootja: VOLT POLSKA
Tootja tootekood: DC PRO 400 24/12V 30A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: step-down converter; Uout max: 13.8VDC; 30A; 0÷40°C
| Output current | 30A |
| Supply voltage | 21...30V DC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Protection | anti-overload, overheating |
| Application | universal |
| Kind of output connector | screw terminal |
| Maximum output voltage | 13.8V DC |
| Power supply/converter features | additional filtering input and output, passive cooling |