Converter: automotive dc/dc; 4A; Out: screw terminal; Usup: 12VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC-UP-PRO 120 12/24V
Tootja: VOLT POLSKA
Tootja tootekood: DC-UP-PRO 120 12/24V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive dc/dc; 4A; Out: screw terminal; Usup: 12VDC
| Supply voltage | 12V DC |
| Protection | anti-overload, overheating |
| Application | universal |
| Maximum output current | 4A |
| Output voltage | 24V DC |
| Kind of input connector | screw terminals |
| Kind of output connector | screw terminal |
| Power supply/converter features | passive cooling |
| Output power peak | 120W |