Inverter; Max motor power: 1.1kW; Usup: 200÷240VAC; 0÷500Hz; IN: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC1-S2011FB-A6SCE1
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: DC1-S2011FB-A6SCE1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inverter; Max motor power: 1.1kW; Usup: 200÷240VAC; 0÷500Hz; IN: 4
| Mounting | for wall mounting, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| IP rating | IP66 |
| Series | DC1+ |
| Current rating | 11A |
| Output frequency | 0...500Hz |
| Number of inputs | 4 |
| Driver features | integrated brake transistor, integrated EMC filter, with switches |
| Max motor power | 1.1kW |
| Inverter output voltage | 1 x 230V AC |
| The programming method | keypad, PC |
| Number of analog outputs | 2 |
| Number of analog inputs | 1 |