Inverter; Max motor power:0.75kW; Usup:200÷240VAC; 0÷500Hz; 7A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC1-S27D0FN-A20N
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inverter; Max motor power:0.75kW; Usup:200÷240VAC; 0÷500Hz; 7A
| Mounting | DIN, for wall mounting |
| Supply voltage | 200...240V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of module | Inverter |
| Series | DC1 |
| Current rating | 7A |
| Output frequency | 0...500Hz |
| Additional functions | 1 analog input, 1 programmable analogue output, 3 programmable digital outputs, NO x1 |
| Number of inputs | 4 |
| Max motor power | 750W |
| Voltage output | 0...10V |
| Inverter output voltage | 1 x 230V AC |
| The programming method | keypad, PC |
| Number of analog outputs | 1 |
| Number of analog inputs | 1 |