IEC C14 INLET, 12A, 250VAC, QC, PANEL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC11.0001.401
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: DC11.0001.401
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IEC C14 INLET, 12A, 250VAC, QC, PANEL
| Operating temperature | -25...70°C |
| Electrical mounting | 4.8x0,8mm connectors |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting, SNAP-IN |
| Type of connector | AC supply |
| Current rating | 15A |
| Standard | IEC 60320 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Panel thickness | ≤ 2.5mm |
| Connector variant | C14 (E) |
| Contacts configuration | DPST |