Splice terminal: rail; 1.5÷25mm2; ways: 1; terminals: 2; blue; TS35
Kordarv:
360.0
Minimum quantity:
360.0
Tootekood:
DC16-01P-12-00A(H)
Tootja: DEGSON ELECTRONICS
Tootja tootekood: DC16-01P-12-00A(H)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Splice terminal: rail; 1.5÷25mm2; ways: 1; terminals: 2; blue; TS35
| Electrical mounting | screw terminal |
| Mechanical mounting | DIN rail |
| Colour | blue |
| Width | 12mm |
| Height | 47mm |
| Current rating | 76A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |