Converter: automotive dc/dc; 12A; Out: screw terminal; Usup: 12VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DC300-12/24
Tootja: VOLT POLSKA
Tootja tootekood: DC-300 12/24V 12A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive dc/dc; 12A; Out: screw terminal; Usup: 12VDC
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Protection | anti-overload, overheating |
| Application | universal |
| Maximum output current | 12A |
| Output voltage | 24V DC |
| Kind of input connector | screw terminals |
| Kind of output connector | screw terminal |
| Power supply/converter features | active cooling |
| Output power peak | 300W |