Timer; 0,1s÷100h; SPDT; 24VDC/5A,250VAC/5A; 24÷240VAC; 24VDC; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DCB51CM24
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: DCB51CM24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,1s÷100h; SPDT; 24VDC/5A,250VAC/5A; 24÷240VAC; 24VDC; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC, 24...240V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 17.5x81x67.2mm |
| Kind of output | SPDT |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,1s...100h |
| Counter operation modes | symmetrical cyclical operation pause first with two independent times T1 and T2, symmetrical cyclical operation swithing on first with two independent times T1 and T2 |
| number of operation modes | 2 |