Capacitor: polypropylene; 20uF; 800V; ESR: 6.2mΩ; THT; ±10%; 21V/μs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DCP4L052007GD4KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: DCP4L052007GD4KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 20uF; 800V; ESR: 6.2mΩ; THT; ±10%; 21V/μs
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 800V |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Dimensions | 20x39.5x41.5mm |
| Capacitance | 20µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 6.2mΩ |
| Pulse resistance | 21V/μs |