Capacitor: polypropylene; 15uF; 900V; ESR: 5.8mΩ; THT; ±10%; 22V/μs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DCP4N051507GD2KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: DCP4N051507GD2KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 15uF; 900V; ESR: 5.8mΩ; THT; ±10%; 22V/μs
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 900V |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Dimensions | 20x39.5x41.5mm |
| Capacitance | 15µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 5.8mΩ |
| Pulse resistance | 22V/μs |