Capacitor: polypropylene; 5uF; 1.3kV; ESR: 14mΩ; THT; ±10%; 35V/μs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DCP4R245006JD2KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: DCP4R245006JD2KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 5uF; 1.3kV; ESR: 14mΩ; THT; ±10%; 35V/μs
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1.3kV |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Dimensions | 20x39.5x31.5mm |
| Capacitance | 5µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 14mΩ |
| Pulse resistance | 35V/μs |