Converter: DC/DC; 3W; Uin:18÷36V; Uout:15VDC; Uout2:-15VDC; DIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DCW03B-15
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin:18÷36V; Uout:15VDC; Uout2:-15VDC; DIP
| Output current | 100mA |
| Case | DIP |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | DCW03 |
| Body dimensions | 31.8x20.3x12.2mm |
| Weight | 15g |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 18...36V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 100mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 50kHz |