DC/DC Converter, Low Profile, ITE, 1 Output, 15 W, 12 V, 1.25 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDC1524S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: DDC1524S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, Low Profile, ITE, 1 Output, 15 W, 12 V, 1.25 A
| Output current | 1.25A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |