DC/DC Converter, Low Profile, ITE, 1 Output, 22.5 W, 5 V, 4.5 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDC3024S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: DDC3024S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, Low Profile, ITE, 1 Output, 22.5 W, 5 V, 4.5 A
| Output current | 4.5A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 81% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 200kHz |