DC/DC Converter, Low Profile, ITE, 1 Output, 25 W, 9 V, 2.8 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDC3024S09
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: DDC3024S09
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, Low Profile, ITE, 1 Output, 25 W, 9 V, 2.8 A
| Output current | 2.8A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 200kHz |