Power supply: DC/DC; 480W; 24VDC; 20A; 16.8÷33.6VDC; Mounting: DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDR-480B-24
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: DDR-480B-24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: DC/DC; 480W; 24VDC; 20A; 16.8÷33.6VDC; Mounting: DIN
| Output current | 20A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 480W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | against reverse polarity, overheating, undervoltage, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 85.5x125.2x128.5mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |