Converter: DC/DC; 120W; Uin: 250÷1500VDC; Uout: 24VDC; Iout: 5A; 845g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDRH-120-24
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: DDRH-120-24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 120W; Uin: 250÷1500VDC; Uout: 24VDC; Iout: 5A; 845g
| Output current | 5A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 250V...1.5kV DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 86...90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |