Converter: DC/DC; 45W; Uin: 150÷1500V; Uout: 48VDC; Iout: 938mA; 240g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDRH-45-48P
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: DDRH-45-48P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 45W; Uin: 150÷1500V; Uout: 48VDC; Iout: 938mA; 240g
| Mounting | PCB |
| Power | 45W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, undervoltage |
| Body dimensions | 89x63.5x25mm |
| Output voltage | 48V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |