Generator: function; 1Hz÷25MHz; Channels: 1; ±30ppm; 3.5V; 4kpts/ch
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDS-3X25
Tootja: HANTEK
Tootja tootekood: DDS-3X25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Generator: function; 1Hz÷25MHz; Channels: 1; ±30ppm; 3.5V; 4kpts/ch
| Number of channels | 1 |
| Interface | USB |
| Dimensions | 200x150x25mm |
| Maximum output current | 100mA |
| Output voltage | 3.5V |
| Power supply | from USB port |
| Frequency stability | ±30ppm |
| Output impedance | 50Ω |
| Standard equipment | BNC cable, USB cable |
| Output parameters | impedance: 50Ω |
| Sampling | 200Msps |
| Vertical resolution | 12bit |