Switch: detecting; Pos: 2; 0.1A/30VDC; Leads: for soldering
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDS001
Tootja: C&K
Tootja tootekood: DDS001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; 0.1A/30VDC; Leads: for soldering
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | detecting |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 150mΩ |
| Body dimensions | 6.3x3.7x3.15mm |
| Mechanical durability | 50000cycles |
| Electrical life | 50000cycles |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| Stable positions number | 1 |