Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.1A/30VDC; Rcont max: 150mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DDS003
Tootja: C&K
Tootja tootekood: DDS003
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.1A/30VDC; Rcont max: 150mΩ
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | detecting |
| Kind of package | bulk |
| Number of positions | 2 |
| Max. contact resistance | 150mΩ |
| Body dimensions | 6.3x5.1x3.7mm |
| Mechanical durability | 50000cycles |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |