RFID reader; antenna,piezo buzzer,LED status indicator; USB; 5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DE-0001-0000-00
Tootja: INVEO
Tootja tootekood: DE-0001-0000-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RFID reader; antenna,piezo buzzer,LED status indicator; USB; 5V
| Supply voltage | 5V |
| Kind of connector | USB B |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | USB |
| Body colour | black |
| Dimensions | 91.3x57.5x22mm |
| Frequency | 125kHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communications modules features | antenna, LED status indicator, built-in buzzer |
| Standard | UNIQUE |
| Range | 100mm |
| Operating system | Linux, Windows 10 |
| Operating modes | USB keyboard emulator, virtual COM port |