Capacitor: ceramic; 1nF; 250VAC; ±20%; THT; 10mm; Body dim: Ø7x7mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
DE1E3KX102MA4BN01F
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE1E3KX102MA4BN01F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; 1nF; 250VAC; ±20%; THT; 10mm; Body dim: Ø7x7mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 7mm |
| Diameter | 7mm |
| Capacitance | 1nF |
| Kind of capacitor | X1, Y1 |
| Type of capacitor | ceramic |