Ceramic Suppression Capacitor, Disc, 1000 pF, DE1 Series, ± 20%, X1 / Y1, 440 V, 250 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DE1E3RA102MA4BN01F
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE1E3RA102MA4BN01F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ceramic Suppression Capacitor, Disc, 1000 pF, DE1 Series, ± 20%, X1 / Y1, 440 V, 250 V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 4mm |
| Diameter | 7mm |
| Capacitance | 1nF |
| Kind of capacitor | X1, Y1 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Max operating temperature | 85°C |