Capacitor: ceramic; X1,Y1; 1500pF; 500VAC; ±20%; THT; 10mm
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
DE1E3RA152MN4AQ01F
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE1E3RA152MN4AQ01F
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; X1,Y1; 1500pF; 500VAC; ±20%; THT; 10mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 500V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 6mm |
| Diameter | 9mm |
| Capacitance | 1.5nF |
| Kind of capacitor | X1, Y1 |
| Type of capacitor | ceramic |