Relay: electromagnetic; DPST; 8A; 8A/250VAC; 8A/30VDC; DE; THT; 10ms
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
DE2AL212D
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: DE2AL212D
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPST; 8A; 8A/250VAC; 8A/30VDC; DE; THT; 10ms
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Body dimensions | 25x12.5x12.5mm |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 50000cycles |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | DPST |
| DC contacts rating @R | 8A / 30V DC |
| Contact resistance | 30Ω |
| AC contacts rating @R | 8A / 250V AC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | automotive, miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 10ms |