Ceramic Suppression Capacitor, 1000 pF, DE2 Series, ± 20%, X1 / Y2, 300 V, 250 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DE2E3SA102MN3AT02F
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE2E3SA102MN3AT02F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ceramic Suppression Capacitor, 1000 pF, DE2 Series, ± 20%, X1 / Y2, 300 V, 250 V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 4mm |
| Diameter | 6mm |
| Capacitance | 1nF |
| Kind of capacitor | X1/Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Max operating temperature | 125°C |