Capacitor: ceramic; 10000pF; 300VAC; ±20%; THT; 7.5mm
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
DE2E3SA103MA3BX02F
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: DE2E3SA103MA3BX02F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; 10000pF; 300VAC; ±20%; THT; 7.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Capacitance | 10nF |
| Kind of capacitor | X1/Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |