Diode: rectifying; SMD; 400V; 5A; E-Pack; Ufmax: 1V; Ifsm: 80A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
DE5VE40-5101
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: DE5VE40-5101
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 400V; 5A; E-Pack; Ufmax: 1V; Ifsm: 80A
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |